USTA GAZETECİLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

USTA GAZETECİLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve Bolu Gazetesi İmtiyaz sahibi Caner Güngör 'Meslek Tanıtım Günleri' adı altında Özel Çamkent Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek gazetecilik mesleğini anlattılar.

 

Velioğlu, "Yaşadığınız kentte ve Türkiye’de neler olup bittiğini merak edip okuyun, araştırın. Gazete okumayı ihmal etmeyin" derken, Güngör ise, "Sizlere tavsiyem şudur. Hangi mesleği seçerseniz seçin ama kendinizi yetiştirin, çalışın, çalışmaktan vazgeçmeyin" diye konuştu.

 

Özel Çamkent Anadolu Lisesi, 'Meslek Tanıtım Günleri' programı kapsamında Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ile usta gazeteci Caner Güngör’ü ağırladı. Okul kurucusu Ebru Akın ile okul yöneticilerinin de katıldığı programda usta gazeteciler Velioğlu ile Güngör, öğrencilere gazetecilik mesleğini anlattılar.Öğrenciler, Bolu’da uzun yıllardır gazeteci olarak görev yapan tecrübeli isimler Velioğlu ile Güngör’e mesleğe ilişkin merak ettikleri soruları yönelttiler.

 

"MERAK EDİN OKUYUN, ARAŞTIRIN"

Bülent Velioğlu, öğrencilere gazete okumaları ve gündemi takip etmeleri önerisinde bulunarak, “Yaşadığınız kentte ve Türkiye’de neler olup bittiğini merak edip okuyun, araştırın. Gazete okumayı ihmal etmeyin. Sosyal medyadan medya profillerini takip edip gündemi takip edin. Sizler bu ülkenin geleceğiniz. Türkiye sizlerden çok şey bekliyor. Sizler geleceğin valisi, belediye başkanı ve yönetici adayısınız. Bol bol okuyup, yaşadığınız ülkede neler olduğunu merak edip bilgi sahibi olun” dedi.

 

"KENDİNİZİ YETİŞTİRİN"

Öğrencilere hangi mesleği seçerlerse seçsinler kendilerini yetiştirmelerini isteyen Caner Güngör ise, "Gazetecilik zor olduğu kadar güzel bi meslek. İnsanların acılarına sevinçlerine gözyaşlarına mutluluklarına şahit oluyorsunuz. Gazetecilik sabır mesleğidir. Sabreden mutlaka bir yerlere gelir. Bizler bu mesleğe başladığımızda gece gündüz demeden çalıştık. Sizlere tavsiyem de şudur. Hangi mesleği seçerseniz seçin ama kendinizi yetiştirin, çalışın, çalışmaktan vazgeçmeyin" diye konuştu.

 

Öğrencilerin sorularının ardından okul kurucusu Ebru Akın ve okul yöneticilerİ tarafından gazetecilere çiçek ve plaket takdim edildi.